آمار
خدمات ثبت آنلاین
 
رتبه-بندی-شرکت-ها

رتبه بندی شرکت ها

  |   خدمات ویژه   |   1 دیدگاه

خدمات رتبه بندی پیمانکار|رتبه بندی مشاور|رتبه بندی EPC

 رتبه بندی شرکت ها چیست؟

تعریف روان و سلیس رتبه بندی شرکت ها از زبان کارشناسان ثبت ملاصدرا:

رتبه بندی در واقع یک نوع مقیاس گذاری برای تضمین کیفیت و کمیت پیمانکاران برتر در ارائه خدمات و دفاع از حقوق بهره‌وران میباشد.

 

برای اجرای هر پروژه باید توان شرکتهای دارنده گواهی صلاحیت، طبق ضوابط آیین نامه ارجاع کار به پیمانکاران، توسط‌ دستگاه‌های اجرایی ذیربط ارزیابی شود. دریافت گواهی صلاحیت، مرحله اول از فرآیند احراز صلاحیت شرکتهای متقاضی حضور درمناقصات دولتی و پروژه‌های بزرگ می‌باشد.

 

شرکت هااز لحاظ نوع فعالیت برای دریافت رتبه به 5 دسته تقسیم می‌شوند که رتبه هر یک از این دسته‌ها توسط نهاد خاصی صادر می‌گردد و مراجعه هر شرکت برای دریافت رتبه باید به اداره مربوطه صورت گیرد:

1. پیمانکار

2. مشاور

3. طرح و ساخت-EPC 

4. انفورماتیک

5. انبوه ساز

تعریف رتبه بندی شرکت

رتبه بندي يك نوع معيار تشخيص صلاحيت است كه توسط معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردی ریاست جمهوری براي پيمانكاران و شركت ها اتخاذ مي شود.

شركت هاي پيمانكاري با توجه به قراردادها و امكانات و افراد امتيازآور از 1 تا 5 رتبه بندي مي شوند ولي شركت هاي مشاور از 1 تا 3 رتبه بندي اخذ مي كنند.

كار شركت هاي پيمانكاري بيشتر در زمينه اجرايي و اجراي پروژه هاي عمراني و قردادهاي اجرايي در زمينه ساخت و نظارت بر پيمانكار است ولي شركت هاي مشاور در زمينه طراحي و نظارت، و نظارت بر ساخت فعاليت مي كنند و واسطه بين پيمانكار و كارفرما هستند.

طریقه رتبه بندی شرکت ها

نمایندگان شرکت ها شخصاً نمی‌توانند به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و یا استانداری، مراجعه نمایند. بدین منظور باید از طریق ثبت ملاصدرا که کار رتبه بندی را به صورت تخصصی انجام می دهد اقدام نمایند.

 

طبق آیین نامه، یک سری پارامترهایی برای تعیین صلاحیت تعیین گردیده است که موسسه ثبتی حقوقی ثبت ملاصدرا با بهره گیری از تجربیات خود کاملا به آنها آگهی داشته که کمیته تشخیص صلاحیت و رتبه بندی با توجه به این پارامترها و شاخص‌ها، امتیاز عوامل تعیین کننده شرکت مورد نظر را تعیین می‌نماید. در صورتی‌که شرکت موفق به کسب حدنصاب امتیاز گردید و تعیین صلاحیت شد، گواهی رتبه صادر می‌گردد.

 

گواهي رتبه، مجوز رسمي است كه براساس ضوابط توسط سازمان‌های ذیربط (که هم اکنون استانداری هر استان و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری می‌باشد)، به منظور اعلام صلاحيت و رتبه اشخاص حقوقی صادر مي‌گردد و بر اساس آن شرکت ها می توانند در مناقصات پروژه های عمرانی حضور یابند.

 

عوامل موثر در رتبه بندی و تعيين صلاحیت شرکتها از نگاه ثبت ملاصدرا

رتبه‌ای که به یک شرکت اختصاص می‌یابد به سه عامل اساسی ارتباط دارد:

1. تعداد نیروی انسانی یک شرکت و میزان سابقه کار آنها.

2. میزان سوابق شرکت و مبلغ کل قراردادهای انجام شده دولتی و خصوصی (شرط پذیرش قراردادهای خصوصی ارایه مفاصاحساب)

3. بیمه یا نامه از تامین اجتماعی مبنی بر صحت انجام قرارداد مربوطه می باشد.

4. توانائی مالی شرکت که بر اساس اظهارنامه مالیاتی آخرین سال مالی شرکت محاسبه می‌شود.

 

یکی از فعالیت های موسسه بین المللی ثبت ملاصدرا، اخذ رتبه ساجات شرکت های پیمانکار، مشاور و شرکت های طرح وساخت است. این موسسه فعالیت های مشاوره ای را بابت تکمیل پرونده های ساجاد انجام می دهد.

شرکتهای مهندسی مشاور در سه پایه رتبه بندی می شوند و در سایت ساجات نیز رتبه بندی می شوند. فعالیت های ثبت ملاصدرا در جهت تکمیل پرونده مشاوران  و در جهت اخذ رتبه از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری است.

تلاش می کنیم در کنار سایت خدمات ثبتی از قبیل ثبت انواع شرکت، ثبت برند، ثبت اختراع، ثبت مالکیت معنوی و … خدمات مربوط به رتبه بندی شرکت های مشاور، رتبه بندی شرکت های انفورماتیک، رتبه بندی شرکت های پیمانکار و … را نیز با صحت و دقت به انجام رسانیم

 

در صورت تمایل به مشاوره رایگان با کارشناسان ثبت ملاصدرا، با شماره 88879590 تماس حاصل فرمایید.

1دیدگاه
  • محمود | دسامبر 28, 2017 at 5:54 ق.ظ

    ممنون مطلب خوبی بود

ارسال یک دیدگاه

لطفا اطلاعات خود را وارد نمایید.
لطفا اطلاعات خود را وارد نمایید.
close
قالب وردپرس